admin Yorum yapılmamış

Find Affordable Papers Rewiews

It is possible to find cheap newspapers rewiews on a lot of distinct sites offering many different options for one to view your records. They typically run on a one time fee and offer boundless viewing. The best part about these sites is that you are able to view a range of different documents. This will allow you to select those that you Read more

admin Yorum yapılmamış

Writing Essays On Period: Essay Credit For Pupils

So as to stay informed about the high demand for school students, universities, colleges and schools are beginning to offer you various applications in urgent article. With so many student newspapers coming in every day, teachers and school administrators have trouble keeping up with all the sum of essay writing that should be carried out. Read more

admin Yorum yapılmamış

Halı Yıkama

Temizliğe başlamadan önce, bunun sadece genel bir halı temizliği olup olmadığı veya lekelerin özel olarak çıkarılıp çıkarılmayacağı açıklığa kavuşturulmalıdır. Ayrıca halı için doğru temizlik maddesi seçilmelidir. Bunu yapmak için kullanma talimatını dikkatlice okuyun ve temizlik maddesini halının zarar görmemesi için kullanmadan önce küçük bir alanda test ettiğinizden emin olun. Keten kumaştan yapılan tüylü halılar hızla solabilir. Plastik elyaf halılar genellikle duyarsızdır.

Derin tüylü halıları temizleyin

Derin tüylü bir halıyı temizlemenin iki farklı yolu vardır: Kaba kirleri çıkarmak için, hareketli ve çok büyük olmayan bir halı dışarıda silkeleyebilir. Derinlemesine temizlik için halıyı temiz ve düz bir yüzeye yayın – küvet burada özellikle uygundur. Şimdi temizlik maddesini çok sert olmayan bir fırça ile halıya sürün – bu işlem inatçı lekeler için tekrar edilebilir. Ardından halıyı suyla iyice durulayın. Halıyı kurutmak için güneşli havalarda bir sırığın üzerine asın veya başka bir şekilde evin içinde bir ısıtıcının üzerine yerleştirin.

Yoğun temizlik

Yoğun temizlik için, uzun tüylü ve az tüylü bir halı çamaşır makinesinde yıkanabilir. Tabii ki, bu sadece daha küçük halılarda işe yarar. Havlı halılar da bunun için uygun değildir çünkü hav çok fazla su depolar ve bu nedenle kullanımı zordur ve kuruması uzun zaman alır.

Taşınmaz bir halı önce iyice vakumlanmalıdır. Ardından, kalın tüylü halıya seçilen temizlik maddesiyle işlem yapın, en iyisi bir bakım köpüğü veya halı şampuanıdır, ardından maddenin etki etmesine izin verin.

Temizlik maddesi kuruduktan sonra, temizlik maddesinin kalıntıları bir elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Sonunda tek tek lekeli alanlar özel bir temizlik maddesiyle tedavi edilebilir. Her dört ila beş yılda bir, derin tüylü bir halı, liflerin derinliklerine inen yoğun bir temizlik ile işlenmelidir. Daha büyük halılar için halı temizleme makinesi önerilir. Makine halıdaki inatçı kirleri temizler. Böyle bir yoğun bakım hizmet olarak sunulur veya kendiniz bir el ödünç verebilirsiniz. Halı temizleme makineniz yoksa nalburdan ödünç alabilirsiniz.

Önemli:

Shaggy halılar çok hassastır. Temizlerken çözücülerden, deterjanlardan veya sabundan kaçınmalısınız. Çok fazla kimyasal işlem tüylü halıyı mahvedebilir. Temel olarak halı üreticisinin bakım talimatlarına uyulmalıdır. Bununla birlikte, ev ilaçları da halıyı temizlemenin popüler bir yoludur .